Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem (profilaktyka) oraz leczeniem próchnicy zębów. W skład tej dziedziny wchodzi również endodoncja (leczenie kanałowe zębów)

Profilaktyka ma za zadanie niedopuszczenie do powstania próchnicy zębów jak również innych chorób układu stomatognatycznego. Polega na usuwaniu i zapobieganiu powstawania płytki nazębnej – podstawowej przyczyny rozwoju próchnicy i chorób tkanek przyzębia

W ramach profilaktyki oferujemy:

– przegląd jamy ustnej wraz z instruktażem higieny jamy ustnej z wykorzystaniem

najnowocześniejszego dostępnego sprzętu – rewolucyjnej kamery wewnątrzustnej VistaProof wykrywającej płytkę nazębną i ukrytą próchnicę na zasadzie fluorescencji. „Technologia fluorescencyjna” brzmi skomplikowanie, jednak jest fascynująco łatwa i sprawdzona w różnych dziedzinach medycyny od lat. Wiązka światła niebieskiego LED o dużej sile i długości fali 405 nanometrów pobudza porfiryny (produkty przemiany materii) bakterii powodujących próchnicę do świecenia na czerwono. Zdrowe szkliwo świeci na zielono. Sygnały świetlne są rejestrowane przez zaawansowaną optykę i analizowane przez specjalistyczne oprogramowanie. W przeciwieństwie do skriningu, rejestrowana jest także próchnica, której rozpoznanie nie było wcześniej możliwe w sposób wizualny. Specjalne oprogramowanie DBSWIN zaznacza za pomocą kolorów miejsca rozpoznania próchnicy i definiuje je na skali od 0 do 5 – określając tym samym aktywność próchniczą.

zachowawcza

– profesjonalne oczyszczanie zębów przy użyciu skalera i piaskarki

– lakierowanie zębów (pokrycie powierzchni zębów związkami fluoru)

– lakowanie zębów (wypełnienie bruzd zębów specjalnym materiałem)

Leave a reply