Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmująca się diagnozowaniem, zapobieganiem i leczeniem wad zgryzu. W przeciwieństwie do ortodoncji XIX i XX wieku , współczesna ortodoncja zwraca większą uwagę na estetykę twarzy i tkanki miękkie. Ortodoncja jako nauka liczy już ponad 100 lat, jednakże dopiero w ciągu ostatnich kilku, kilkunastu latach nastąpił jej gwałtowny rozwój. Nowe techniki diagnostyczne (TK, MR, cyfrowe analizy cefalometryczne), powszechne stosowanie aparatów stałych w technice łuku prostego, wykorzystanie biokompatybilnych łuków wykonanych z nowoczesnych materiałów, zamki samoligaturujące, mikroimplanty, czy w końcu tak bardzo pożądane dzisiaj leczenie oparte na faktach naukowych (evidence-based treatment), to tylko niektóre elementy współczesnej ortodoncji, które nie były dostępne jeszcze 20 lat temu.

Oferujemy Państwu leczenie dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem najnowocześniejszych i jednocześnie sprawdzonych metod leczniczych.

Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu, niwelowaniu niektórych wad wymowy oraz estetycznemu wyglądowi uśmiechu.

Leczenie prowadzą lek. stom Maria Sidorowicz i dr n. med. Łukasz Sidorowicz, specjaliści ortodonci posiadający wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę nieustannie zgłębianą na licznych kursach i sympozjach, co zapewnia najwyższą jakość usług oraz zadowolenie setek wyleczonych pacjentów.

Należy pamiętać, że najważniejszym elementem determinującym powodzenie jest prawidłowa diagnoza i odpowiedni plan leczenia.

Duże zróżnicowanie wad zgryzu, często współistniejące problemy stawowe, periodontologiczne czy zębowe nie pozwala ortodoncie na przedstawienie pełnego planu leczenia już na pierwszej wizycie. Na wstępie u pacjenta wykonuje się badanie kliniczne z wywiadem, wyciski w celu wykonania modeli diagnostycznych, zdjęcia RTG (pantomogram i cefalogram boczny głowy, który posłuży do przeprowadzenia analizy cefalometrycznej) oraz fotografie twarzy. Na drugiej wizycie, po przeprowadzeniu analizy modeli,  analizy cefalometrycznej z możliwością wizualizacji przewidywanych zmian na ekranie komputera, pacjentowi przedstawiany jest szczegółowy plan leczenia uwzględniający koszty aparatu/ów oraz przewidywany czas leczenia.

ortodoncja-razdzyn-podlaski

Analiza cefalometryczna i planowanie leczenia w programie Ortomed Evo.

W naszych gabinetach prowadzimy również leczenie interdyscyplinarne – leczenie prowadzone przez wielu specjalistów z zakresu stomatologii, którego celem jest wyleczenie pacjenta od przysłowiowego „a do z”. W skład zespołu wchodzą ortodonci, chirurdzy, protetycy i stomatolodzy zachowawczy. W przypadkach skomplikowanych, powikłanych dysfunkcją narządu żucia prowadzimy leczenie poprzedzone pełną diagnostyką (RTG łącznie z tomografią, modele diagnostyczne zaartykułowane w centralnej relacji).

Leave a reply