Protetyka

Dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem utraconych tkanek zęba jak również pojedynczych i mnogich braków zębowych. To także przywracanie utraconych funkcji narządu żucia oraz poprawa estetyki zębów i uśmiechu. Utrata zębów niesie za sobą poważne konsekwencje w postaci przesuwania się zębów sąsiednich jak również ich zwiększonego ścierania, a także powstawania „niewygodnego zgryzu”. Braki zębowe wpływają negatywnie na profil twarzy powodując „starczy” wygląd pacjenta, mogą przyczyniać się do problemów gastrologicznych (brak prawidłowego rozdrobnienia pokarmów)

Posiadamy własne Laboratorium Protetyczne kierowane przez technika z 40 letnim stażem. Dzięki temu współpraca między lekarzem a pracownią jest na najwyższym poziomie, czego przykładem jest wspólne wybieranie koloru uzupełnień protetycznych. Tylko idealne dobranie koloru uzupełnień zapewnia najlepszą estetykę.

Oferujemy:

– wkłady koronowe : dają możliwość odtworzenia nawet znacznych ubytków w kształcie zęba;

– wkłady koronowo-korzeniowe : umożliwiają odbudowę korony zęba na zachowanym korzeniu;

– korony, mosty : odbudowy protetyczne uzupełniające braki w uzębieniu, mocowane na stałe na zębach własnych pacjenta lub wkładach. Prace wykonywane są wyłącznie z wykorzystaniem najlepszej jakościowo porcelany.

– protezy akrylowe i szkieletowe : również na zatrzaskach.

Leave a reply